انجام پروژه راهسازی

راهسازی عملیات آماده‌سازی جاده‌ای بر روی زمین با عرضی مشخص است، به‌طوری‌که روندگان یا وسائل نقلیه بتوانند با گذر از آن، از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر برسند. راه سازی یکی از گرایش های مهم رشته عمران میباشد.

عملیات اصلی راهسازی عبارت‌اند از: ساخت اساس، زیراساس و روسازی. جدولکاری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی هم در ساخت بسیاری از راه‌ها اجرا می‌شود. از جمله تخصصهای مهم یک مهندس عمران، شناخت طرح و محاسبه زیرسازی و روسازی راه‌هاست. 

در یک پروژه راه سازی، کاربرد اصول راه سازی در طرح کامل یک جاده، از ابتدا تا انتها به همراه رسم نقشه‌ها و محاسبه‌های مربوط مورد توجه قرار می‌گیرد. طرح هندسي راه شامل تعيين مسير بين نقاط مفروض ، تعيين حجم خاكبرداري و خاكريزي ، مشخص كردن فاصله متوسط حمل و نقل خاك ، تعيين محل ابنيه فني راه شامل : پل ، آبرو و ديوار حائل ، رسم قوسهاي افقي و قائم و تعيين جزئيات آنها و نهايتا ارائه جدولي جهت اجراي آنها بر روي زمين مي باشد . در مجموع طرح هندسي راه تمام مشخصه هايي كه در يك راه مورد نياز است را نشان مي دهد .


مراحل انجام پروژه راهسازی

پیش از آغاز یک پروژه راهسازی نیاز است تا مراحل انجام پروژه های راهسازی برای مهندسین عمران و راهسازی را بشناسیم و بدانیم چه گام هایی را باید طی کنیم.

 

 1. تهیه یک نقشه توپوگرافی
 2. مشخص کردن ویژگی های مسیر و پیش فرض ها
 3. تعیین نوع زمین
 4. تعیین سرعت طرح
 5. تعیین شیب طولی مجاز
 6. پرگار زنی مسیر
 7. مشخص کردن خطوط شکسته اولیه
 8. انتخاب خط شکسته بهینه
 9. طراحی قوس های افقی
 10. طراحی قوس های قائم
 11. ترسیم پروفیل طولی
 12. ترسیم خط پروژه 
 13. تعیین مشخصات مقاطع عرضی
 14. طراحی روسازی
 15. ترسیم مقاطع عرضی
 16. رعایت نکات خاص در ترسیم مقاطع عرضی
 17. محاسبه سطح خاکبرداری و خاکریزی در هر مقطع
 18. تهیه منحنی بروکنر
 19. محاسبه عزم حمل

 

انجام پروژه راه سازی و بارگذاری

دپارتمان مهندسی عمران چند ضلعی آمادگی دارد تا انجام پروژه های راه سازی شما عزیزان را در رشته مهندسی عمران اعم از دستی و یا با استفاده از نرم افزارهای اتوکد Autocad و CIVIL3D به همراه سایر بخش ها از جمله مشاوره ، طرح هندسی ، روسازی ، متره و براورد ، طراحی آبرو ها و سایر موارد ، ارائه محاسبات بسیار تمیز و قابل درک و توضیح کار پروژه راهسازی در قالب گزارش کار و رفع اشکال در صورت نیاز با کیفیت عالی تحویل دهد.سفارش انجام پروژه راه سازی خود را برای ما ارسال کنید، کارشناسان پس از بررسی سفارش پروژه، با شما در تماس خواهند بود و مشاوره لازم را برای هرچه بهتر انجام شدن پروژه به شما ارائه خواهند داد. پروژه راهسازی شما توسط اساتید و مدرسین نرم افزار با کیفیت اجرایی زده می شود و به نحوی خواهد بود که بتوانید گزارش پروژه را به سازمان نظام مهندسی و یا وزارت راه و شهرسازی ارائه دهید و تایید اجرا را بگیرید.

انجام پروژه راهسازی با اتوکد

انجام پروژه راه سازی بصورت دستی

انجام پروژه راه سازی با CIVIL 3d

طراحی بر اساس آخرین نشریات و ضوابط طراحی (نشریه 415، نشریه 234 و ...)


پرسش‌های متداول درباره انجام پروژه های راهسازی

1هزینه ارسال سفارش پروژه راهسازی برای چند ضلعی و بررسی اولیه چقدر است؟
ارسال سفارش در چند ضلعی رایگان است. شما میتوانید بصورت رایگان درخواست انجام پروژه خود را ارسال کنید و بعد از ارزیابی و قیمت گذاری، برای انجام پروژه تصمیم بگیرید.
2نحوه قیمت گذاری سفارش پروژه راهسازی من چگونه است؟
پروژه راهسازی شما بر اساس زمان لازم برای انجام و میزان سختی قیمت گذاری خواهد شد. برای قیمت گذاری پروژه خود از قسمت سفارش پروژه اقدام کنید.
3بررسی و قیمت گذاری پروژه راهسازی من چقدر زمان خواهد برد؟
تمامی سفارشات در چند ضلعی ظرف یک الی دو روز کاری بررسی و قیمت گذاری خواهند شد. در صورت فوری بودن پروژه خود می‌توانید برای پیگیری سریعتر به پشتیبانی چند ضلعی اطلاع دهید.
4در صورت عدم انجام مناسب پروژه راهسازی خود چکار باید بکنم؟
تمامی پروژه های انجام شده در چند ضلعی ۷۲ ساعت مهلت بررسی دارند و در صورت مغایرت فایل تحویلی با درخواست کارفرما، اصلاح پروژه بصورت رایگان انجام می‌پذیرد.
5برای خرید پروژه آماده راهسازی از کجا اقدام کنم؟
برای خرید پروژه آماده به فروشگاه چند ضلعی سر بزنید و از قسمت جستجو برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود استفاده فرمایید.
6من تمایل به همکاری با چند ضلعی در زمینه انجام پروژه های راهسازی دارم، چکار باید بکنم؟
برای همکاری با چند ضلعی از قسمت همکاری با ما اقدام کنید. چند ضلعی از همکاری با افراد توانمند همواره استقبال می‌کند.

به این مطلب چند ستاره می‌دهید؟
(تعداد رای: 3 - امتیاز میانگین: 5)

خدمات مشابه

سایر خدمات مشابه چند ضلعی در زمینه انجام پروژه های تخصصی و صنعتی

سفارش پروژه راهسازی

جهت ثبت سفارش خود برای انجام پروژه های راه سازی اینجا کلیک کنید